Bir dizi etkinlik için Boğazlıyan'a gelen Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç,  Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Lokman Dargın'ın ailesini ziyaret etti.
                Vali Kemal Yurtnaç, beraberinde İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu ve Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu ile birlikte Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Lokman Dargın'ın ailesini ziyaret etti.
                Vali Yurtnaç, "Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, birliği ve dirliği için seve seve şehit ve gazi olan kardeşlerimize, onların ailelerine bizim her zaman bir minnet borcumuz var. Bu canların hiçbir şekilde karşılığı olmaz bunu biliyoruz. Biz her zaman onların yanındayız, onların hizmetindeyiz. Bir sıkıntıları olduğunda, bir dertleri olduğunda ilk olarak yanlarında bizi bulacaklar" dedi.
                İlçelerde kaymakamların her ay şehit ve gazi ailelerini ziyaret etmeleri hususunda genelge çıkardıklarını ifade eden Vali Yurtnaç, “Şehit ve gazi ailelerimiz bizim önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu açıdan ilçelerde kaymakamlarımız her ay şehit ve gazi ailelerimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı ziyaret ederek bir ihtiyaçları var mı dertleri sıkıntıları var mı kontrol edip gecikmeden gerekeni yapacaklardır. Bizler de bu insanların sıkıntılarını çözmek için gerekli her çalışmayı yapmakla yükümlüyüz” ifadelerinde bulundu.Vali Kemal Yurtnaç ve beraberindekiler daha sonra Şehit Babası Selim Dargın ile bir süre görüştü.
                Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Lokman Dargın, Tunceli’nin Pülümür İlçesi kırsalında yürütülen terörle mücadele operasyonu sırasında, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olmuştu.